TRE® ukentlig gruppe i Oslo og online with Hans Holter Solhjell

Ukentlig TRE® Gruppe i Oslo

Du kan også delta online

Denne ukentlige TRE® gruppen er for deg som har tidligere erfaring med TRE® og ønsker å lære mer og gå dybere i prosessen.

For nybegynnere:

  • Lær grunnleggende TRE®-teknikker.
  • Få støtte til å lære TRE og utvikle din egen forløsende prosess hjemme.
  • Gå dypere med TRE, lær flere teknikker og inngangsporter til nevrogenisk skjelving og forløsende mekanismer.

For erfarne deltakere:

  • Hvis du allerede bruker TRE® som en del av din personlige forløsende- og selvutviklingspraksis, vil du lære:
  • Hvordan gå dypere inn i den forløsende prosessen.
  • Hvordan få forløsende skjelving i flere deler av kroppen.
  • Hvordan møte utfordringer og vanskelige punkter i prosessen.
  • Få støtte i din personlige prosess med TRE®.
Individual Sessions with Hans Holter Solhjell

Lær mer om TRE® og gå dypere inn i prosessen

I denne serien av økter vil vi gå utover de grunnleggende TRE®-øvelsene og jobbe med:

  • Overkroppen, armene og hendene, hodet, føttene osv.
  • Autonom bevegelse og forløsning utover bare skjelving, inkludert pust, emosjonell lyd, defensive bevegelser mm.
  • Den pulserende kroppen, fascia strukturer, smerte, frys og kollapsmønstre mm.

Ved å følge denne serien med TRE®-økter får du en regelmessig TRE-praksis og muligheten til å:

  • Motta støtte og veiledning.
  • Stille spørsmål og få personlig tilbakemelding.
  • Forstå mer av det kroppslige frigjøringsarbeidet med stress, traumer, selvregulering og kapasitetsutvikling.

Forutsetning for deltakelse

Dette kurset er for deg som har noe erfaring med TRE fra tidligere og som har erfart at det fungerer godt for deg. Det er også en fordel om du allerede har erfart at det virker trygt for deg å ha en viss intensitet og mengde i prosessen, og at du har positivt utbytte av det. Ta kontakt om du lurer på noe i forbindelse med dette.

Dersom du har behov for individuell terapi og lett blir overveldet, får panikkanfall eller lignende, anbefaler jeg å booke individuelle timer i stedet. Alternativt kan du kontakte meg for å diskutere om kurset passer for deg.

Dersom du allerede har erfart at TRE® fungerer bra for deg, vil dette kurset også være godt egnet for deg.

Opptak av kurset

Det er mulig å delta via Zoom. Det blir gjort opptak av Zoom sendingen, som blir gjort eksklusivt tilgjengelige, med passord, kun for de som har meldt seg på dette kurset.

Datoer

Mandager kl 19-21

  • 19. mai
  • 26. mai
  • 2. juni

Pris

Pris: 1800 kr. 

Rabatt for tidligere deltagere, studenter og trygdede: 1200 kr.

Bruk kodeord “TRE-ukentlig-student” i kupongfeltet på påmeldingssiden for å få rabatten.

Les mer om rabatten

Du må passe på at du har lagt inn rabatten i riktig felt før du betaler.

Klikk her for å se skjermbildet av hvordan det ser ut.
Husk å gjøre dette før du betaler på betalingssiden og sjekk at du har fått den rabatterte prisen. Vi kan ikke etterbetale rabatt som ikke er gitt.

Sted

Urban Retreats, Bentsegata 6, Oslo.
Dette er på Sagene i Oslo. Her kan du se det på kartet.

Du kan også delta online via Zoom.

Påmelding og betaling

Vi bruker en påmeldings og betalingsløsning hvor du kan betale med kort på vanlig måte. Du kan velge betaling enten via Bambora, Vipps eller Paypal. Du må da gå til denne siden.

Om du velger Bambora for betalingen er det også mulig å få tilsendt en giro, utsatt betaling og å betale i avdrag. Du finner informasjon om dette på påmeldingssiden.

Påmelding er bindende.

Passer ikke datoene? Du kan få informasjon om nye kursdatoer ved å sette deg på interesseliste her.

Hans Holter Solhjell

Kurset undervises av Hans Holter Solhjell

 

Jeg har undervist i TRE siden 2010 og er også Global Certification Trainer i TRE. Jeg har hovedfag i pedagogikk fra Universitet i Oslo og skrev min hovedoppgave om temaer relatert til stress, traumer, relasjoner, barns utvikling og endringsprosesser. Jeg har også utviklet flere praktiske modeller for arbeidet med stress, traumer og konfliktløsning. En av disse er Responstrakten, som du kan få en kopi av her.

I tillegg er jeg utdannet i Feldenkraismetoden, Kommunikologi og Somatic Experiencing. Til daglig jobber jeg som kursholder/kursarrangør og veileder med fokus på foreldre og relasjoner med barn, kommunikasjon og konflikthåndtering, samt med kroppsorientert pedagogikk/selvutvikling og traumeterapi.

Du kan lese mer om Hans på denne siden. 

“Takk for et kjempefint kurs. Var helt supert å
gjennomføre det på Zoom. Er takknemlig for et nytt verktøy som jeg kommer til å bruke ukentlig. Kjente god effekt for kropp og sjel. Herlig å få tak i det innerste inne, som en  kanskje ikke har nådd tidligere.”
Line

“Takk for et bra online-kurs! Veldig godt gjennomført selv om vi ikke var fysisk samlet. Det var profesjonelt og fint gjennomført”.

Inger.

Individuell veiledning.

Du kan få individuell veiledning i TRE av Hans Holter Solhjell. Ta kontakt via kontaktskjemaet.

Individual Sessions and Supervision with Hans Holter Solhjell

“Nå har jeg prøvd ut TRE metoden i nærmere tre uker.
Jeg er veldig fornøyd med måten du formidlet dette “verktøyet” på og synes det var spesielt bra å motta både video og notater i ettertid. (Dette spesielt med tanke på å huske diverse øvelser, når man i ettertid skal utprøve metoden alene).

Konkret merker jeg en betydelig bedre søvnkvalitet og mindre stivhet/muskelspenninger i kroppen. Har utført øvelsene med 3-4 dagers mellomrom. Er spent på hvordan metoden vil utarte seg videre rent praktisk. Merker at de små, mer hyppige skjelvinger i muskulaturen som oppstod i starten nå er gått mer over i større, og mer “tøye-lignende” muskelbevegelser. Fasinerende og spennende!”

Hilsen Anita.